قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / فروشگاه / بسته آموزشی آشنایی با حواس پنجگانه به روش مونته‌سوری

بسته آموزشی آشنایی با حواس پنجگانه به روش مونته‌سوری

آنچه می‌توانیم از یک کودک سالم و عادی انتظار داشته باشیم، کشف بی‌وقفه جهان است. کودک از هر کشف جدید شاد می‌شود. (ماریا مونته‌سوری، آموزش علمی کودکان، جلد ۱)

ماریا مونته‌سوری پزشک و متخصص روانشناسی آموزشی معتقد است که کودک از بدو تولد تا شش سالگی بیش از هر زمان دیگری «قدرت کسب اطلاعات» از دنیای پیرامون خود را دارد. او این دوره را «دوره حساس تاثیرپذیری کودک» می‌داند و تاکید می‌کند که چنانچه در این دوره، حواس کودک به اندازه کافی برانگیخته نشود، فرصت یادگیری از دست می‌رود و از آن پس باید به سختی به آموختن و کسب مهارت‌ّهایی بپردازد که پیش از آن به آسانی برایش ممکن بوده است.

کودکان در سنین قبل از دبستان بسیاری از تجربه ها و دانسته های خود را از راه حواس پنج گانه بدست آورده و به کشف دنیای اطرافشان می‌پردازند.  بنابراین آشنایی با حواس پنجگانه و تقویت آن تاثیر بسیار چشمگیری در آموزش کودکان در سالهای قبل از دبستان دارد و بایستی در اهداف برنامه آموزشی کودکان قرار گیرد.

بهترین روش جهت پرورش و تقویت حواس پنج گانه، انجام بازی‌ها و فعالیت‌های گوناگونی است که در زندگی روزمره نیز با آن‌ها مواجه هستیم. بازی‌های ساده و در عین حال جذابی که برای کودکان به راحتی قابل اجرا باشند.

محتوای بسته پیش رو، آموزش حواس پنجگانه به روش مونته سوری است. در این بسته آموزشی، فعالیت‌هایی طراحی شده است که کودکان به صورت هدفمند و با روشی کاملا جذاب، با حواس پنچگانه و عملکرد آن‌ّها آشنا می‌شوند. ضمن اینکه  پس از انجام این فعالیت‌ها، توجه و تمرکز آن‌ها افزایش یافته و با دقت بیشتری به محیط زندگی خود توجه می‌کنند.

آموزش‌ها همراه با بازی و به صورت جذاب  و شامل ۱۹ فعالیت شاد و جذاب است. دستورالعمل استفاده به صورت کامل ارائه شده است. فایل Printable را پرینت بگیرید و با توجه به دستورالعملی که در ادامه آمده است، فعالیت‌ها را به ترتیب انجام دهید.

در صورتی که تمایل داشته باشید بسته را به صورت پرینت گرفته شده و از طریق پست دریافت کنید، ما را مطلع کنید. اگر در دانلود فایل یا انجام فعالیت‌ها مشکلی داشتید، آماده پاسخگویی می‌باشیم.

توجه: اگر ایمیل ندارید:

اگر ایمیل ندارید به جای آدرس ایمیل بنویسید name@torobchak.com ( به جای name، نام خودتان را بنویسید.)

با آرزوی داشتن کودکانی شاد، خلاق و پر انرژی

تهیه و تنظیم: دکتر فهیمه فراهانی

[purchase_link id=”395″ style=”button” color=”white” text=”برای دانلود اینجا را کلیک کنید”]
(امتیاز: ۴٫۸۹ از ۵)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *