قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / بازی‌های هدفمند کودکان / آشنایی با روش مونته سوری ( بخش اول)

آشنایی با روش مونته سوری ( بخش اول)

ماریا مونته سوری پزشک و متخصص روانشناسی آموزشی، اولین مدرسه مونته‌سوری را در در سال ۱۹۰۷ تاسیس کرد، سپس به کشورهای مختلف سفر کرد و درباره تجربیات و رویکرد آموزشی خود مطالب بسیاری منتشر کرد که مورد توجه جهان قرار گرفت. رویکرد آموزشی او امروز به عنوان روش آموزش مونته سوری شهرت یافته است. او معتقد است که کودک از بدو تولد تا شش سالگی، بیش از هر زمان دیگر، “قدرت کسب اطلاعات” از دنیای بیرون را دارد. او این دوره را “دوره حساس تاثیرپذیری کودک” می‌داند و تاکید می‌کند که چنانچه در این دوره  حساس، حواس کودک به اندازه کافی برانگیخته نشود، فرصت یادگیری از دست می‌رود و از آن پس باید با رنج بسیار به آموختن و کسب مهارت‌هایی بپردازد که پیش از آن به آسانی برایش ممکن بوده است.

آموزش به روش مونته‌سوری نقش مهمی در شناخت طبیعی کودک از محیط پیرامون، درک ارتباط میان پدیده‌ها و ارضای کنجکاوی ذاتی او برای کشف جهان دارد.(ادامه دارد…)

دربخش بازی های هدفمند سعی داریم فعالیت‌هایی از روش مونته سوری معرفی کنیم که به سادگی کودکان را به مشاهده، دست ورزی و تجربه و آزمایش برای شناخت جهان پیرامون تشویق می‌کند. مطالب مرتب در حال به‌روز‌رسانی است. شاد و پر انرژی با ما همراه باشید.

 

(امتیاز: ۵٫۰۰ از ۵)

مطلب پیشنهادی

تهیه خمیربازی خانگی برای بچه ها

طرز تهیه خمیربازی خانگی و ارزان برای بچه ها

خمیربازی یکی ازبهترین ابزارهایی است که به رشد مهارت دست ‌ورزی کودکان کمک می‌کند. به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *